Wniosek o obniżenie rat kredytu opartego o WIBOR

Marcin Hotel
Radca Prawny dr Marcin Hotel

W prowadzeniu sprawy skupiam się na tym, żeby osiągnąć cel Klienta. Wybieram rozwiązania, które są nie tylko efektywne, ale i opłacalne.

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym złożyliśmy wniosek o zabezpieczenie powództwa o ustalenie, że kredyt hipoteczny ze zmienną stopą procentową opartą o WIBOR oprocentowany jest wyłącznie marżą banku. Jeżeli Sąd uzna nasz wniosek o obniżenie rat kredytu opartego o WIBOR za zasadny, rata kredytu naszego Klienta zmniejszy się o prawie połowę na czas trwania procesu. Co więcej, będzie to pozytywny prognostyk co do prawdopodobnego rezultatu postępowania sądowego.

Wniosek jest składany do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli i dotyczy złotówkowego kredytu hipotecznego zaciągniętego w 2019 roku.

Jeśli byliby Państwo dlaczego postanowienia umowy kredytu z WIIBOR-em mogą być uznane za niedozwolone, zachęcam do zapoznania się z tekstem pt. „Usunięcie WIBOR z umowy kredytu złotówkowego”.

dr Marcin Hotel

dr Marcin Hotel

Specjalizuję się w prawie gospodarczym. Stopień doktora nauk prawnych uzyskałem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Więcej o mnie....

Jeśli szukacie Państwo pomocy dotyczącej powyższej tematyki, zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Prawa Gospodarczego w Krakowie. Oprócz samego Krakowa, prowadzimy także sprawy na terenie całej Polski, a w szczególności w miastach takich jak: Warszawa, Katowice, Tarnów czy Rzeszów. Istnieje także możliwość udzielenia pomocy zdalnej za pomocą środków porozumiewania się na odległość (tj. telekonferencja lub wideokonferencja).

Kontakt

+48 12 307 27 38

TMH Tomasz Marek Marcin Hotel Adwokaci i Radcowie Prawni spółka partnerska
Rynek Dębnicki 6/3
30-319 Kraków
Contact Form (#3)