dr Marcin Hotel, radca prawny

Marcin Hotel

Doktor nauk prawnych z zakresu prawa gospodarczego. Absolwent (z wyróżnieniem) Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył Szkołę Prawa Niemieckiego, Szkołę Prawa Austriackiego oraz Szkołę Prawa Ukraińskiego. Specjalizuje się w prowadzeniu sądowych sporów gospodarczych, prawie spółek oraz odzyskiwaniu środków z inwestycji (w szczególności od banków i towarzystw ubezpieczeniowych). Posiada szerokie doświadczenie w reprezentacji przed organami wymiaru sprawiedliwości oraz w bieżącym doradztwie przedsiębiorcom. Wielokrotnie występował przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, reprezentując Klientów Kancelarii w skomplikowanych, wielowątkowych sprawach. Doradzał przy wielu projektach związanych z oceną ryzyka prawnego oraz optymalnymi rozwiązaniami dla przedsięwzięć gospodarczych.

Autor licznych publikacji naukowych oraz prelegent na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych.

W Kancelarii koordynuje sprawy z zakresu następujących specjalizacji:

  • prawo spółek
  • prawo gospodarcze
  • prawo upadłościowe
  • prawo karne gospodarcze

Języki: angielski, niemiecki, hiszpański

Kontakt

+48 12 307 27 38

Kancelaria Prawa Gospodarczego TMH Kraków - Tomasz Marek Marcin Hotel Adwokaci i Radcowie Prawni spółka partnerska
Rynek Dębnicki 6/3
30-319 Kraków
Contact Form (#3)

FAQ

W celu umówienia się na spotkanie w Kancelarii Prawa Gospodarczego najlepiej skorzystać z kontaktu telefonicznej lub mailowego. Można również użyć formularza kontaktowego, dostępnego u dołu strony.

Kancelaria Prawa Gospodarczego otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00. W celu umówienia wizyty prosimy jednak o wcześniejszych kontakt, gdyż z uwagi na czynności zawodowe, pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego bardzo często przebywają poza biurem.
Wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego ustalane jest zawsze indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i niezbędnego nakładu pracy. Podstawą jest stawka godzinowa, jednakże po zapoznaniu się ze sprawą jesteśmy w stanie zaproponować ryczałtowe wynagrodzenie za określone czynności. W przypadku przedsiębiorców, zainteresowanych stałą bieżącą obsługą prawną, proponujemy zawsze indywidualne warunki współpracy.
Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani stałą obsługą prawną. W zakresie rozliczeń możemy zaproponować wariant godzinowy (gdzie wynagrodzenie jest zależne od ilości przepracowanych godzin), wariant ryczałtowy (gdzie Klientowi za zapłatą stałej miesięcznej kwoty przysługuje do wykorzystania określona liczba godzin) oraz wariant mieszany, który stanowi połączenie dwóch wariantów, wskazanych wcześniej.
Tak, Kancelaria Prawa Gospodarczego udziela porad prawnych również w formie zdalnej, za pomocą urządzeń pozwalających na komunikację na odległość. Praktykowane są zarówno konsultacje telefonicznej, jak i przedstawianie opinii w formie mailowej lub też tradycyjnej – pisemnej.