Kredyty frankowe (CHF)

Marcin Hotel
Radca Prawny dr Marcin Hotel

W prowadzeniu sprawy skupiam się na tym, żeby osiągnąć cel Klienta. Wybieram rozwiązania, które są nie tylko efektywne, ale i opłacalne.

Kredyty we frankach szwajcarskich są „toksycznymi” produktami finansowymi, które masowo były oferowane klientom banków. Wzrost kursu franka szwajcarskiego doprowadził do znaczącej podwyżki wysokości rat zaciągniętego kredytu. Kredytobiorcy mają jednak możliwość walczyć o swoje prawa w Sądzie.

Nasza Kancelaria posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw przeciwko bankom zarówno w zakresie kredytów indeksowanych jak i denominowanych do franka szwajcarskiego. Udało się nam wywalczyć wiele pozytywnych wyroków dotyczących odfrankowienia i unieważnienia kredytu. Powierzając nam sprawę, mogą być Państwo pewni, że będzie ona prowadzona przez osobę mającą odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Z racji liczby prowadzonych spraw jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić szanse powodzenia sprawy, mając na uwadze między innymi to, jak orzekają różne składy sędziowskie.

Nasi Klienci doceniają nas w szczególności za rzeczową analizę sprawy i przedstawienie szans oraz ryzyk związanych z postępowaniem. Należy pamiętać, że nie każdą umowę można podważyć i powierzając nam sprawę, mają Państwo pewność, że otrzymają adekwatną informację na temat skutków i ryzyk wszczynanego postępowania. Jeżeli aktualnie istnieją jeszcze rozbieżności w orzecznictwie dotyczące posiadanych przez Państwa umów, to zostaniecie Państwo o tym poinformowani.

Zakres naszych usług obejmuje w szczególności następujące zagadnienia:

  • bezpłatna analiza umowy kredytu indeksowanego lub denominowanego do CHF
  • pomoc w uzyskaniu dokumentacji z banku
  • przygotowanie pism przedsądowych 
  • sporządzenie pozwu i dalszych pism procesowych
  • reprezentację na każdym etapie postępowania
  • obronę w przypadku ewentualnego pozwu banku o wynagrodzenie z tytuły korzystania z kapitału

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą pomocą prawną, zapraszamy do kontaktu. Nasza Kancelaria Prawa Gospodarczego ma siedzibę w Krakowie. Obsługujemy jednak także Klientów z innych miejscowości, a w szczególności z: Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Tarnowa czy Kielc. Istnieje także możliwość udzielenia pomocy zdalnej za pomocą środków porozumiewania się na odległość (tj. telekonferencja lub wideokonferencja).

Kontakt

+48 12 307 27 38

Kancelaria Prawa Gospodarczego TMH Kraków - Tomasz Marek Marcin Hotel Adwokaci i Radcowie Prawni spółka partnerska
Rynek Dębnicki 6/3
30-319 Kraków
Contact Form (#3)

FAQ

W celu umówienia się na spotkanie w Kancelarii Prawa Gospodarczego najlepiej skorzystać z kontaktu telefonicznej lub mailowego. Można również użyć formularza kontaktowego, dostępnego u dołu strony.

Kancelaria Prawa Gospodarczego otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00. W celu umówienia wizyty prosimy jednak o wcześniejszych kontakt, gdyż z uwagi na czynności zawodowe, pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego bardzo często przebywają poza biurem.
Wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego ustalane jest zawsze indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i niezbędnego nakładu pracy. Podstawą jest stawka godzinowa, jednakże po zapoznaniu się ze sprawą jesteśmy w stanie zaproponować ryczałtowe wynagrodzenie za określone czynności. W przypadku przedsiębiorców, zainteresowanych stałą bieżącą obsługą prawną, proponujemy zawsze indywidualne warunki współpracy.
Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani stałą obsługą prawną. W zakresie rozliczeń możemy zaproponować wariant godzinowy (gdzie wynagrodzenie jest zależne od ilości przepracowanych godzin), wariant ryczałtowy (gdzie Klientowi za zapłatą stałej miesięcznej kwoty przysługuje do wykorzystania określona liczba godzin) oraz wariant mieszany, który stanowi połączenie dwóch wariantów, wskazanych wcześniej.
Tak, Kancelaria Prawa Gospodarczego udziela porad prawnych również w formie zdalnej, za pomocą urządzeń pozwalających na komunikację na odległość. Praktykowane są zarówno konsultacje telefonicznej, jak i przedstawianie opinii w formie mailowej lub też tradycyjnej – pisemnej.