Prawo cywilne

Tomasz Marek
Adwokat dr Tomasz Marek

Przy prowadzeniu sprawy staram się zawsze uwzględnić całokształt okoliczności. Poszukuję dla Klienta takich rozwiązań, które pozwolą na szybkie osiągnięcie zakładanego celu.

Jedną z podstawowych dziedzin w których specjalizuje się nasza Kancelaria jest prawo cywilne rozumiane szeroko, tj. jako gałąź prawa obejmująca zarówno prawo zobowiązań, prawo rzeczowe czy prawo spadkowe, jak również prawo rodzinne. W związku z tym, że prawo cywilne dotyka tak wielu podstawowych dziedzin życia człowieka, niemalże każdy w swoim życiu spotyka taką sytuację, w której zalecane jest skorzystanie z pomocy prawnika. W ramach naszej praktyki staramy się pomagać Klientom w bardzo różnorodnych sprawach z zakresu cywilnego, co obejmuje pomoc zarówno w sprawach sądowych, jak i w kwestiach niewymagających udziału sądu takich jak w szczególności pomoc przy przygotowywaniu i negocjowaniu umów.  

Nasi Klienci doceniają nas przede wszystkim za kompleksowe oraz indywidualne podejście do każdej zlecanej sprawy.   

Pomoc prawna adwokatów i radców prawnych Kancelarii w ramach omawianej dziedziny prawa obejmuje w szczególności następujące zagadnienia:

  • przygotowywanie i analiza umów w obrocie gospodarczym
  • analiza umów najmu (w tym w szczególności umów najmu lokalu)
  • negocjacje umów handlowych oraz aneksów do tych umów
  • analizę spraw pod kątem możliwości zastosowania klauzuli nadzwyczajnej zmiany stosunków (rebus sic stantibus)
  • przygotowywanie wniosków o zasiedzenie 
  • tworzenie wniosków o stwierdzenie nabycia spadku
  • reprezentacja Klientów w postępowaniach o zachowek 
  • obsługa spraw rozwodowych oraz spraw o separację 
  • tworzenie projektów umów o podział majątku wspólnego
Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą pomocą prawną, zapraszamy do kontaktu. Nasza Kancelaria Prawa Gospodarczego ma siedzibę w Krakowie. Obsługujemy jednak także Klientów z innych miejscowości, a w szczególności z: Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Tarnowa czy Kielc. Istnieje także możliwość udzielenia pomocy zdalnej za pomocą środków porozumiewania się na odległość (tj. telekonferencja lub wideokonferencja).

Kontakt

+48 12 307 27 38

Kancelaria Prawa Gospodarczego TMH Kraków - Tomasz Marek Marcin Hotel Adwokaci i Radcowie Prawni spółka partnerska
Rynek Dębnicki 6/3
30-319 Kraków
Contact Form (#3)

FAQ

W celu umówienia się na spotkanie w Kancelarii Prawa Gospodarczego najlepiej skorzystać z kontaktu telefonicznej lub mailowego. Można również użyć formularza kontaktowego, dostępnego u dołu strony.

Kancelaria Prawa Gospodarczego otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00. W celu umówienia wizyty prosimy jednak o wcześniejszych kontakt, gdyż z uwagi na czynności zawodowe, pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego bardzo często przebywają poza biurem.
Wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego ustalane jest zawsze indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i niezbędnego nakładu pracy. Podstawą jest stawka godzinowa, jednakże po zapoznaniu się ze sprawą jesteśmy w stanie zaproponować ryczałtowe wynagrodzenie za określone czynności. W przypadku przedsiębiorców, zainteresowanych stałą bieżącą obsługą prawną, proponujemy zawsze indywidualne warunki współpracy.
Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani stałą obsługą prawną. W zakresie rozliczeń możemy zaproponować wariant godzinowy (gdzie wynagrodzenie jest zależne od ilości przepracowanych godzin), wariant ryczałtowy (gdzie Klientowi za zapłatą stałej miesięcznej kwoty przysługuje do wykorzystania określona liczba godzin) oraz wariant mieszany, który stanowi połączenie dwóch wariantów, wskazanych wcześniej.
Tak, Kancelaria Prawa Gospodarczego udziela porad prawnych również w formie zdalnej, za pomocą urządzeń pozwalających na komunikację na odległość. Praktykowane są zarówno konsultacje telefonicznej, jak i przedstawianie opinii w formie mailowej lub też tradycyjnej – pisemnej.