Prawo autorskie i własności intelektualnej

Tomasz Marek
Adwokat dr Tomasz Marek

Przy prowadzeniu sprawy staram się zawsze uwzględnić całokształt okoliczności. Poszukuję dla Klienta takich rozwiązań, które pozwolą na szybkie osiągnięcie zakładanego celu.

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Kancelarii TMH jest prawo własności intelektualnej rozumiane szeroko, tj. jako dziedzina prawa obejmująca prawo autorskie (wraz z prawami pokrewnymi) oraz prawo własności przemysłowej (ze szczególnym uwzględnieniem prawa znaków towarowych). W ramach przedmiotowej specjalizacji prowadzimy różnorodną obsługę prawną obejmującą doradztwo zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem start-upów gdzie w branży nowych technologii prawo autorskie odgrywa niezwykle doniosłą rolę. Ponadto, prowadzimy także duże projekty dla spółek z branży IT, telewizyjnej oraz reklamy i marketingu.

Nasi Klienci doceniają nas w szczególności za szybkość działania oraz skrupulatne podejście do każdego prowadzonego zlecenia. 

Zakres naszych usług obejmuje w szczególności następujące zagadnienia:

  • przygotowywanie i negocjowanie umów licencyjnych
  • analiza umów o przeniesienie majątkowych praw autorskich
  • weryfikacja umów producenckich
  • kompleksowe przygotowywanie dokumentacji związanej z powstawaniem programów telewizyjnych
  • tworzenie umów o wykonanie aplikacji internetowych i gier komputerowych  
  • analiza zdolności oznaczenia do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy 
  • dokonywanie zgłoszeń znaków towarowych i prowadzenie spraw przed UPRP oraz EUIPO
  • reprezentowanie Klientów w postępowaniach sprzeciwowych oraz w sprawach o unieważnienie znaku towarowego
  • prowadzenie sporów sądowych o roszczenia wynikające z naruszenia prawa do wizerunku 
Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą pomocą prawną, zapraszamy do kontaktu. Nasza Kancelaria Prawa Gospodarczego ma siedzibę w Krakowie. Obsługujemy jednak także Klientów z innych miejscowości, a w szczególności z: Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Tarnowa czy Kielc. Istnieje także możliwość udzielenia pomocy zdalnej za pomocą środków porozumiewania się na odległość (tj. telekonferencja lub wideokonferencja).

Kontakt

+48 12 307 27 38

Kancelaria Prawa Gospodarczego TMH Kraków - Tomasz Marek Marcin Hotel Adwokaci i Radcowie Prawni spółka partnerska
Rynek Dębnicki 6/3
30-319 Kraków
Contact Form (#3)

FAQ

W celu umówienia się na spotkanie w Kancelarii Prawa Gospodarczego najlepiej skorzystać z kontaktu telefonicznej lub mailowego. Można również użyć formularza kontaktowego, dostępnego u dołu strony.

Kancelaria Prawa Gospodarczego otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00. W celu umówienia wizyty prosimy jednak o wcześniejszych kontakt, gdyż z uwagi na czynności zawodowe, pracownicy Kancelarii Prawa Gospodarczego bardzo często przebywają poza biurem.
Wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego ustalane jest zawsze indywidualnie w zależności od stopnia skomplikowania sprawy i niezbędnego nakładu pracy. Podstawą jest stawka godzinowa, jednakże po zapoznaniu się ze sprawą jesteśmy w stanie zaproponować ryczałtowe wynagrodzenie za określone czynności. W przypadku przedsiębiorców, zainteresowanych stałą bieżącą obsługą prawną, proponujemy zawsze indywidualne warunki współpracy.
Zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani stałą obsługą prawną. W zakresie rozliczeń możemy zaproponować wariant godzinowy (gdzie wynagrodzenie jest zależne od ilości przepracowanych godzin), wariant ryczałtowy (gdzie Klientowi za zapłatą stałej miesięcznej kwoty przysługuje do wykorzystania określona liczba godzin) oraz wariant mieszany, który stanowi połączenie dwóch wariantów, wskazanych wcześniej.
Tak, Kancelaria Prawa Gospodarczego udziela porad prawnych również w formie zdalnej, za pomocą urządzeń pozwalających na komunikację na odległość. Praktykowane są zarówno konsultacje telefonicznej, jak i przedstawianie opinii w formie mailowej lub też tradycyjnej – pisemnej.